איחסון אתרים מאמרים רכב סלולארי תיירות צילום פורקס אינדקס אתרים
פירסומי | מאמרים וסיקורים » מחשבים ואינטרנט » טורנטים - הורדות קבצים

טורנטים - Torrent - הורדות קבצים


טורנט - הורדות קבצים

קבצי טורנט או Torrents הינם קבצי מידע קטנים (בסביבות כמה קליבייטים) אשר הסיומת שלהם הינה .torrent, אשר כוללים את כל המידע הדרוש להורדה של קובץ אשר אותו קובץ torrent מיועד עבורו. בין במידע אשר קיים באותו קובץ טורנט אפשר למצוא את שם הקובץ, גודל הקובץ, מהיכן להוריד את הקובץ ועוד. כיום אפשר למצוא באתרי טורנטים כמעט כל סוג קובץ, אם זה משחקי מחשב, קבצי מוזיקה, סרטים, סדרות, תוכנות מחשב ועוד. קיימים אפילו מנועי חיפוש של טורנטים אשר מתאפשרים חיפוש קבצי torrents באתרי הטורנטים הגדולים בעולם לשיתוף קבצים כגון: Mininova, The Pirate Bat, IsoHunt, btjunkie, Torrentz , torrentz, TorrentReactor ועוד. ישנו מנוע חיפוש אשר מקבץ חיפוש טורנטים בכמה אתרים בו זמנית והוא נקרה torrent.to.
הורדת קבצי טורנט - BitTorrent Clients

איך מורידים קבצי טורנט מהאינטרנט? - בשביל להוריד קבצי טורנט, יש צורך בתוכנת Torrents Download Client, אשר מאפשרת הורדה ישירה של קבצים אלו בעזרת חיבור P2P אל אותם משתמשים המשתפים קבצים אונליין באופן מקוון באינטרנט.  הכל התחיל מאתר bittorrent.com, אשר הציע את התוכנה הראשונה להורדת קבתי טורנט ברשת בחינם. אותו BitTorrent Client נחשב לתוכנה הפופולרית בעולם לשיתוף קבצים מסוג משחקי מחשב, קבצי MP3, אלבומי מוזיקה, סרטים מלאים באיכות DVD, תוכנות מלאות, תוכנות אנטיוירוס והגנה על המחשב, תוכניות טלויזיה וסדרות ועוד.

BitTorrent Logo


גולשים ישראלים משתמשים במילות מפתח באנגלית על מנת למצוא קבצי טורנט, מהסיבה שהפופולריות של אמצעי שיתוף קבצים זה גדולה בנפח שלה בעיקר בחו"ל, כאשר המילים הנפוצות הינם: Games Torrents, download torrents, free torrents, Movie Torrents ועוד מילות מפתח אזר עוזרות למשתמש למצוא קבצים להורדה ישירה ברשת.

חוקיות הורדת קבצי טורנט

כמובן בנושא החוקיות של הורדת קבצים מהרשת. אתר Pirate Bay נתבע לאחרונה על ידי הוליווד בטענה כי הוא מפר זכויות יותרים של סרטים, כאשר הוא עוזר לגולשים להפיץ סרטי קולנוע מלאים אונלייi בחינם, וביקשו לסגור את האתר לאלתר. ה-MPAA הגיש תביעה בשמם של 13 אולפני סרטים הוליוודים תביעה גדולה, אשר מבקשת בסופו של דבר לשים קץ לאתר Pirate Bay. המלחמה נגד שיתוף קבצים באופן פיראטי בהחלט מנעה מהרבה אתרי שיתוף קבצים חדשים להיפתח, ואתר Pirate Bay כנראה יעבור למתכונת חוקית, אשר יאפשר שיתוף קבצים בתשלום ולא בחינם.

כמובן הורדות של תוכנות כמו מערכת הפעלה של linux tar הינם בקוד פתוח וניתנות להורדה חינם גם באתר הרישמי, הינם חוקיות לחלוטין, אך כמובן אם תורידו סרט קולנוע שיצא לא מזמן לקולנוע ויש עליו זכויות יוצרים, אתם מפירים באופן ברור את זכויות היוצרים ועושים בעצם עבירה על החוק. כמובן הרבה קבצים מהרשת נגועים בסוסים טרויאנים, וירוסים ועוד תוכנות זדוניות, אשר יכולות להזיק למחשב שלכם. לכן הורידו הורידו אך ורק תוכנות חוקיות אשר יש להם הרשאה להורדה חינם ברשת !

אתרי טורנט ישראלים בעברית

ישנם גם כמה אתרי טורנט בעברית ישראלים, אך הם קטנים והשימוש בהם מאוד מוגבל בגלל טיפול יעיל של אותם חברות אשר אחראיות על עקיפה של הפרת זכויות יוצרים, לכם הרבה אתרים עברו להקמת אתרים בסין או בארצות אשר החוק שם לא מגביל אותם על שיתוף קבצי סרטים מלאים להורדה ישירה, סדרות חינם להורדה ישירה וקבצי מוסיקה וכו'. חיפושים כמו 'ואלס טורנטים בעברית', 'איים אבודים', ועוד סרטים ובדרות ישראלים כבר מופצים ברשת באופן לא חוקי.

היתרון בהורדה של קבצי טורנט הוא בעיקר במהירות הורדת קבצים באופן ישיר למחשב האישי. מפני שמספר בלתי מוגבל של משתמשים מקבלים אישור להורדת אותו קובץ, ושלכל קובץ יש אלפי משתמשים אשר מבצעים seed, אשר הפירוש של המילה הינה שיתוף של גולש אשר הוריד את אותו תוכן במלואו והוא משתף אותו כרגע ברשת.

Torrent Clients

קליינט ה-BitTorrent נכתב בשפת Python והוא פותח כ-Open Source, ותודות לכל, יש כיום הרבה Torrent Clients זמינים להורדה בחינם ככלי לשיתוף קבצים ברשת. בין הפופולרים שביניהם אפשר למצוא את: uTorrent, azureus או בשמו החדש Vuze, BitSpirit, וכמובן את bittorrent שהזכרנו לפני כן. אחד התוכנות המומלצות להורדה לשיתוף קבצי טורנט הינו uTorrent. תוכנה זו הפכה למאוד נפוצה מפני שהיא קטנת משקל, רק 200KB ויש לך ממשק נוח ואתר פשוט. לא צריך שום מאיץ הורדות כדי לשפר את המהירות של ההורדה של קבצי Torrents בעזרת uTorrent, היא פשוט עובדת מהר והיא תוכנה אמינה מאוד.

כאשר מדובר בשיתוף קבצים חוקי, טורנטים מהווים פיתרון יעיל ומהיר להורדת קבצים ברשת האינטרנט. אני באופן אישי ממליץ על הורדת תוכנת יו-טורנט מאתר uTorrent.com למי שרק מתחיל בהורדת קבצים בעזרת רשת ה-torrents. גלשיה מהנה וכמובן - אל תורידו קבצים לא חוקיים מהרשת. גלישה מהנה.
URL : www.bittorrent.comאינדקס אתרים פירסומי אינו אחראי על התכנים אשר מוזנים באתר זה על ידי גולשים
אינדקס אתרים בו תוכלו להוסיף אתר חינם לאינדקס ולשתף את הגולשים באתרים אשר מעניינים אתכם.
האינדקס כולל אתרים ומאמרים אשר הוזנו על ידי גולשים, במידה ויש תוכן אשר הנכם חושדים כי הינו מועתק ומפר זכויות יוצרים
אנא צרו איתנו קשר ואנו נסיר את התוכן בהקדם האפשרי.