איחסון אתרים מאמרים רכב סלולארי תיירות צילום פורקס אינדקס אתרים
פירסומי | מאמרים וסיקורים » פייסבוק » פייסבוק מדריך בעברית

מדריך לאתר פייסבוק בעברית פייסבוק ישראל - אתר פייסבוק בעבריתמדריך לאתר פייסבוק בעברית

Facebook (פייסבוק) הינה רשת חברתית חינמית אשר מאפשרת לך לתקשר עם חברים בישראל ובעולם, עמיתים לעבודה וגולשים אחרים אשר יש להם רקע חברתי משותף. גולשים וגולשות רבים משתמשים באתר Facebook כדי לשמור על קשר אחד עם השני כאשר הם מסיימים את לימודי התיכון שלהם, וחשוב להן לשמור על קשר אחד עם השני, או שחלק פשוט מעדיפים לשתף את העולם באופן גלוי על קיומם, ולבנות מערכות קשרים וירטואליות אונליין (לפחות בהתחלה).

מה מיחד את Facebook ?

מה שמיחד את פייסבוק משאר הרשתות החברתיות (יש גם פייסבוק ישראל בעברית דרך אגב למי שלא ידע), היא האפשרות לברור איזה פרטים שלכם אתם מעוניינים להציג בפומבי ואיזה לשמור בפרטיות, הפלטפורמה העשירה באפליקציות שימושיות, וכמובן מאגר משתמשים הולך וגודל, אשר מכסה ביליונים של אנשים מכל רחבי תבל. רשת חברתית פייסבוק מתעדכנת בתדירות גבוהה כדי להציע לחברים בה, מגוון עשיר של אפליקציות שימושיות מקוונות, אשר מתקדמות מאוד מבחינה טכנולוגית ויותר חשוב, מציאות שפע של פעילויות מקוונות לגולשים אשר מחפשים דרך לשתף תכנים עם חברים וקולגות לעבודה.

מייסד פייסבוק מארק צוקרברג

הנה סרטון של מייסד אתר פייסבוק הצעיר, מארק צוקרברג . זהו ראיון איתו בתוכנית 60 Minutes (הראיון באנגלית כמובן):
חיפוש חברים בפייסבוק

חברים ב-Facebook יכולים למצוא חברים אחרים באמצעות חיפוש על בסיס של מקום מגורים, שם בית הספר או המכללה, מקום עבודה, איזור מגורים ועוד מאפיינים, אשר מאפשרים לכל אחד למצוא את מי שהוא מחפש הוא היה רוצה למצוא, מי חיפש אותי בפייסבוק והכל בקלות מאוד (בהתחשב בכמות המשתמשים אשר ביצעו הרשמה לאתר פייסבוק ומופיעים במאגר הנתונים של האתר).

אחת הדרכים המומלצות ביותר כדי למצוא חברים בפייסבוק היא בעזרת משיכת אנשי קשר אשר נמשכים מספק המייל שלכם (Hotmail, Gmail), וכך באופן אוטומטי המערכת תבצע חיפוש במאגר החברים, כדי למצוא אותם ולהציג לכם אותם באופן מיידי. היתרון בשימוש בשיטה זו היא שלכל אחד (כמעט) יש כתובת אימייל, וכמובן רישום לאתר פייסבוק מתבצע בעזרת כתובת דואר אלקטרוני ולכן קל יהיה לאתר אותם (במידה והם קיימים ברשת). כאשר כבר ארגמת לעצמך רשימת חברים צנועה (או לא), תוכל להתחיל לסדר לעצמך את החברים ולהחליט איזה חברים למחוק ואיזה להשאיר ברשימה.

איך פותחים חשבון בפייסבוק ?

אם אתם רק מתחילים את דרככם באתר Facebook ולא לא יודעים איך פותחים חשבון בפייסבוק, ומחפשים עזרה במיידי, ולא יודעים מה לעשות ואיך לעשות כלום ברשת הגדולה בעולם, לא תצטרכו מדריך למשתמש מתחיל או מחפשים בגוגל facebook signup, אך בכל זאת הכנו מדריך קצרצר בעברית לאלה שממש לא מסתדרים או תוכלו לגלוש וקרוא את המדריך באנגלית באתר המקורי. אתר פייסבוק מציע לנרשמים החדשים דרכים פשוטות כדי למצוא את החברים הקיימים שלכם, אשר כבר רשומים לאתר, באמצעות כתובת אימייל. אם אתם לא זוכרים או לא יודעים את כתובת המייל של החברים שלכם, תוכלו פשוט לחפש חברים בפייסבוק באמצעו שם פרטי או שם משפחה, או למצוא אותם באתר Facbook באמצעות אנשי קשר אשר באפליקציות המייל שלכם במחשב האישי.

פרופיל משתמש

בשלב מילוי פרופיל שהוא השלב החשוב הבא, תצטרכו למלא פרטים אישיים על עצמכם (תוכלו לשנות את פרטים אלו תמיד אחר כך). כל אחד יכול להמליץ לכם על דרך אשר תמשוך אליכם פניות והודעות באתר פייסבוק, אך אחד הדברים החשובים ביותר כדי להתחיל את הדרך ברגל ימין הוא להוסיף תמונה בפייסבוק ולכתוב פרטים מזהים על עצמך. תוכל להעלות תמונה לפייסבוק באמצעות אפליקציית העלאת קבצים אשר מובנית באתר. כל תמונה בפורמט GIF, JPEG ועוד פורמטים פופולרים אפשריים להעלאה מהמחשב האישי שלך.

תמונה: צעד מספר 1 - איתור חברים בפייסבוק בעת כניסה לחשבון לאחר הרישום:

איתור חברים בפייסבוק

יש חברים בפייסבוק אשר יעדיפו לא למלא פרטים אישיים על עצמם בשלב הראשון (זה לא חובה אגב), והבחירה האם להוסיף פרטים ואיזה פרטים להציג למשתמש גם עם הזנתם אותם כבר, תלויה בכם בלבד.

בעמוד הפרופיל תמצא את השם שלך בחלק העליון ושלושה טאבים (קיר, מידע והסמין פלוס '+'). הקיר כמו שציינו מקודם הינו מקום פומבי בפייסבוק. בו אתה יכול לרשום על מה אתה חושב או מה אתה עושה כרגע.

תמונה: צעד מספר 2 - עדכון פרטי משתמש (פרופיל):

עדכון פרופיל משתמש - פייסבוק

טאב מידע יציג לך פרטים בסיסיים על עצמך כמו מין, תאריך לידה ופרטי התקשרות (כתובת הדואר האלקטרוני שלך). לחיצה על סמן + מאפשרת לך להוסיך לשונית (טאב) חדשה ואפשרויות הבחירה הבסיסיות הינם פתקים, סרטונים או אפשרות 'לחפש לשוניות קיימות'.

בחלק התחתון יותר מתחת לקיר, תוכל לראות פעילויות אחרונות שלך באתר. לדוגמא כאשר אני נרשמתי ל-Facebook בפעם הראשונה, ראיתי [שמי] הצטרף לפייסבוק - [שמי] עבר להשתמש בפייסבוק בעברית.

שמירה על פרטיות

כבר ציינו מקודם שאחד היתרונות הבולטים ברשת חברתית Facebook היא האפשרות לשלוט על רמת הפרטיות של כל מידע אשר אתם מספקים ברשת לחברים אחרים. תוכלו להחליט לכתוב פרטים אישיים כמו: טלפון סלולרי, כתובת מגורים וכתובת אימייל, אך אתם תחליטו מי יוכל לראות את הפרטים הללו בלבד.
כאשר הזנתם את הפרטים שלכם בטופס, אני מניח כי ראיתם ריבועים כחולים קטנים, אלו מציינים את רמת הפרטיות של כל פרט ופרט. תוכלו להגדיר שכולם יוכלו לראות את הפרטים, רק חברים שלי יוכל לראות אותם או שאף אחד לא יוכל לראות את אותו פרט אישי.

תמונה 3: צעד מספר 3 - הצטרף לרשת בתהליך רישום משתמש חדש

הצטרף לרשת - הרשמה לאתר פייסבוק

אתר Facebook מציע מגוון עשיר של אפשרויות ומאפיינים לשליטה ושינוי ידני, במערכת ניהול משתמש, תוכלו לשלוט על מאפיינים רבים, אשר חלק מהם הינם: איזה פרטים משתמשים יראו כאשר הם מחפשים אותך, איך חוסמים חברים בפייסבוק שלא יוכלו לגשת לפרופיל שלך ועוד. פייסבוק מאפשר לכם גם לציין ולדווח לגולשים 'על מה אתה חושב?' (מאפיין הדומה ל-Twitter), אשר חלק מהגולשים לא התלבהו ממנו במיוחד, אך הוא בהחלט שימושי למי שמעוניין לשהחברים שלו ידעו 'מה אני עושה כרגע'.

להכיר חברים חדשים בפייסבוק

בו נגיד כבר סיימת הרשמה לאתר פיסבוק ואתה מוכן לצאת לדרך...ועכשיו אני מעוניין להתחיל לפגוש בנות ובנים, גברים ונשים בפייסבוק (הרי טרחנו כל כך הרבה להגיע לרגע זה), אזה מה עושים עכשיו ? איך מוצאים חברים בפייסבוק ?

ברגע שסיימת את הפרופיל, והגדרת מספר חברים חדשים בחשבון שלך, מוצאות לך מבחר אפשרויות אשר יעזרו לך למצוא חברים ב-facebook במהירות וביעילות.  הדרך הראשונה והבולטת ביותר, או אפשר להגיד הפומבית ביותר, היא קיר ההודעות שלך. מקום זה הינו פומבי (כל אחד יכול לראות אותו) ושם אתה יכול לכתוב כל מה שבא לך על הראש כדי שכולם יראו, ישמעו וידעו. בקיר זה תוכלו לצרף גם תמונות, קטעי וידאו ועוד כל מיני סוגים של קבצי מדיה פופולרים שונים.

הידעתם שגם חברי כנסת מופיעים באתר פייסבוק כמו בנימין נתניהו, אשר השתמש באתר כעזרה לקמפיין הבחירות שלו, כמו שעשה בארק אובמה.

שליחת הודעות פרטיות לחברים

אני מניח כמובן מראש שיש לכם כתובת אימייל פרטית משלכם כבר, אם זה gmail, hotmail, ymail, walla mail או כל כתובת אימייל פרטית אחרת. אך חשוב שתדעו שלאתר Facebook יש יש מערכת שליחת הודעות פרטיות פנימית, אשר מאפשרת לחברים בפייסבוק לתקשר ביניהם ולשלוח מסרים אחד לשני בדיוק כמו בתוכנת אימייל מקוונת אחרת ברשת.

תמונה 4: חיפוש חברים באתר פייסבוק:
חיפוש חברים
כל מה שאתם צריכים לעשות הוא ללחוץ על שם חבר בפייסבוק שאליו אתם מעוניינים לשלוח הודעה פרטית, והקטע המגניב הוא שהמערכת מתנהגת כמו תוכנת צ'אט (אשר מסרים מופיעים אחד מתחת לשני), אתם כותבים מסר לאותו חבר או חברה או בן משפחה, נושא המסרון, תוכלו להוסיף קובץ, להקליט וידאו, להוסיף מוזיקה או לשתף קובץ לאתר מעניין שאהבתם ולשלוח את ההודעה אשר תגיע לתיבת ההודעות של אותו חבר.

תמונה 5: הגדרות פרטיות באתר פייסבוק


הגדרות פרטיות באתר פייסבוק

Facebook מאפשרת לכם 'לדפוק על דלת' של כל משתמש בפייסבוק בעזרת לחצן פנייה. זוהי דרך קצת מוזרה אך מהירה כדי לפנות אל חבר/ה במהירות. זוהי כמו קריצה באתרי הכרויות, כאשר אתם מעוניינים ליצור קשר עם מישהו שאתם מכירים או לא מכירים. כאשר אותו חברה או חבר נכנסים לחשבון שלהם, הם יקבלו את הפנייה שלכם ויוכלו להגיב לה או להתעלם ממנה לפי רצונם.

שיתוף תכנים

אתרי רשתות חברתיות נועדו כדי לשתף תכנים, דיעות, חוויות, קבצי מדיה שונים (וידאו, תמונות) ועוד. רשת חברתית Facebook אינה שונה מרשתות אחרות אלה. כמו רשתות שיתוך תכנים פופלריות כמו digg למשל, תוכלו לשתף גם כן אתרים לקבל תגובות עליהם ממשתמשים אחרים אשר חברים ברשת facebook.

פייסבוק ב-iphone

ישנה גירסה מניטורית של פייסבוק ל-iphone, אשר מציעה לכל אחד עם טלפון סלולרי iphone מבית אפל, אפשרות להתחבר לחשבון המשתמש שלו ונהל את החשבון שלו, לפנות אל חברים, לשלוח הודעות ומה לא, הכל בעזרת הטלפון הסלולרי שלו.

הירשמו ל-Facebook - למה אתם מחכים ?!

זרקנו כאן רק קמצוץ קטן מהאפשרויות שיש לכם באתר פייסבוק, ואם אתם לא חברים בפייסבוק, אנו ממליצים לכם לעשות זאת במהרה. בהצלחה !

URL : he-il.facebook.comאינדקס אתרים פירסומי אינו אחראי על התכנים אשר מוזנים באתר זה על ידי גולשים
אינדקס אתרים בו תוכלו להוסיף אתר חינם לאינדקס ולשתף את הגולשים באתרים אשר מעניינים אתכם.
האינדקס כולל אתרים ומאמרים אשר הוזנו על ידי גולשים, במידה ויש תוכן אשר הנכם חושדים כי הינו מועתק ומפר זכויות יוצרים
אנא צרו איתנו קשר ואנו נסיר את התוכן בהקדם האפשרי.